Equador roastery

Блог

Цікаво про каву, найбільш популярні міфи та історичні факти – далі в нашій статті.

Монополія на кавові зерна

Довгий час монополістами на кавові зерна були арабські країни, але розвиток торгівлі призвів до розповсюдження напою. Бізнес почав набирати обертів. У 15 столітті арабські торговці завезли зерна у Ємен. Тут навчились культивувати та вирощувати кавові дерева. Протягом наступних 200 років Ємен був експортером-монополістом, відправляючи зерна до країн Близького та Середнього Сходу.

Різноманіття сортів кави

Всі цікаві факти про каву починаються з моменту її вирощування. Науці наразі відомо існування близько 60 різновидів дерев, але не всі з них придатні для збору врожаю. Якщо говорити про сорти, то їх існує понад 2000. Найпопулярніші – «‎Робуста» та «‎Арабіка».

Кава долає лінощі до роботи

Кажуть, що кава допомагає зранку прокинутись, пробудити розум та стимулювати до активних дій. Доведено, що такий вплив запашний напій має тільки на тих людей, які мають серйозні лінощі до роботи. Такі смішні факти про каву дійсно викликають посмішку.

Кава сприяє зневодненню

Об’єктивно кажучи, напій не може призвести до зневоднення організму. Це є міф, який вже давно розвіяний науковцями. Кофеїн не може бути причиною зневоднення організму людини.

Штраф та ненависть

Зараз важко це уявити, проте історії відомий цікавий факт про каву, пов’язаний з ненавистю до напою. В 1771-1792 роках Швецією правив король Густав III. Він так не любив цей напій, що наклав заборону на його продаж та вживання. Порушників чекали великі штрафи. Люди через цю заборону тільки ще більше захотіли пити каву, тим самим сприяючи збільшенню її популярності. 

Від кохання – до багатомільярдної індустрії

Неймовірно, що кілька зерен та кохання здатні створити цілу індустрію. Губернатор французької колонії Гвіана мав дружину, яка закохалась в дипломата з Бразилії. Жінка подарувала йому кілька посадкових зернин, сховавши їх в букет квітів. З цього і почалась історія бразильської кави.

Залежність від кофеїну

Фраза «‎Я не можу без кави!» не означає залежність. Так, вона впливає на нервову систему, має психоактивні властивості. Проте залежність, як наркотичне явище, виключена. На цей міф про каву не слід звертати увагу, тому продовжуйте пити улюблений ароматний напій у своє задоволення.

Традиції народів світу

В кожній країні є власні традиції приготування напою. Наприклад, італійці люблять пити каву з цукром. В Швейцарії та Бельгії в напій люблять додавати шоколад або обов’язково класти шматочок поруч з чашкою. В Мексиці готують з корицею, а от в Ефіопії — з сіллю. В Туреччині кава має бути дуже міцна та тягуча, тому до неї подають склянку простої холодної води. В Єгипті в пошані напій з чистим смаком, але за бажанням можуть додавати кардамон чи вершки. Спробуйте Nero Nobile Arabica 100%, ви будете вражені витонченістю аромату та смаку.

Медичні факти

В чашці кави є більше 300 антиоксидантів. Вони здатні позитивно впливати на організм протягом 30 днів. І це не чергові міфи про каву, а результати спостережень. Доведено, що її регулярне вживання може гальмувати розвиток деменції, діабету та серцево-судинних патологій.

Салонні процедури в Японії

Переважно напій готують та п’ють маленькими ковтками, а в Японії роблять кавові ванни. Зерна прогрівають до 60 градусів, наповнюють ними ванну та лягають в них. Процедура не тільки ексклюзивна, а ще й досить коштовна. Тому її роблять лише заможні японці.

Деякі найцікавіші факти про каву можуть викликати усмішку чи здивування. В майбутньому, ми впевнені, з’являтимуться ще нові міфи та дивовижні історії.